aktualności

Bądź cyberbezpieczny z Bankiem Spółdzielczym

Pozostałe aktualności

1 października już po raz 11. wystartowała kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (ECSM). Kampania organizowana przez agencję ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej w tym roku skupia się na zagadnieniach związanych z inżynierią społeczną (socjotechniką), czyli szerokorozumianym wykorzystaniu przez przestępców różnych technik manipulacji stosowanych w kampaniach phishingowych, wymierzonych w użytkowników internetu.

Polską edycję kampanii ECSM od początku koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy i zwiększanie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa.

 

Pamiętaj
  1. Nie rozmawiaj z nieznajomymi: Pamiętaj, czego nauczyłeś się z dzieciństwa. Unikaj rozmów z kimś, kogo nie znasz w prawdziwym życiu lub z którym nie miałeś kontaktu od dłuższego czasu.
  2. Uważaj na nieoczekiwane prośby o informacje. Twój bank nigdy nie poprosi Cię o podanie hasła.
  3. Nikt nie daje nic za darmo: to samo obowiązuje w Internecie. Nie daj się nabrać na oferty zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, a które nie mogą być autentyczne.
  4. Zachowaj czujność, gdy ktoś pogania Cię w Internecie. Weź głęboki oddech i pomyśl zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie.
  5. Nie udostępniaj informacji osobistych, takich jak hasła, numery kart kredytowych lub dane identyfikacyjne. Chroń swoje dane osobowe, ponieważ są one bardzo cenne.
  6. Przed kliknięciem sprawdź autentyczność linka. Istnieje kilka oznak, które mogą wskazywać na podejrzane źródło linka, np. źle zapisane adresy internetowe lub nieznane domeny.
  7. Zachowaj ostrożność: jeśli coś wydaje się podejrzane lub zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, poświęć trochę czasu na zbadanie sprawy przed podjęciem jakichkolwiek działań.
  8. Bądź czujny! Cyberprzestępcy podają się za osoby lub organizacje, które znasz.

 

Więcej informacji na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl

Załóż lokatę w naszym banku
i przystąp do loterii.

Dotrzymaj terminu lokaty i czekaj na losowanie.

Sprawdź, czy jesteś wśród zwycięzców!

A Ty co zrobisz, jak wygrasz?

Każdy z nas ma inne marzenia, plany, cele. Banki Spółdzielcze SGB wspierają klientów w ich realizacji. Czy jest to podróż życia, wymarzony nowoczesny dom z pompą, czy pełen babcinej miłości ogród zabaw.

Dlatego nie tylko dbamy o dobre lokaty, które pomagają osiągnąć wymarzony cel, ale też każdy, kto lokatę założy, ma teraz szansę wygrać 100 000 zł. Dodatkowo w każdym Banku Spółdzielczym SGB, który bierze udział w loterii, do wygrania minimum jedna nagroda pieniężna o wartości 2000 zł.

 

Dobrze dbać o duże…
i o te mniejsze marzenia!

Szczegóły sprawdzisz w regulaminie loterii na: loterialokat.sgb.pl

Organizatorem Loterii promocyjnej „Lokata SGB 2023” jest SGB-Bank S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szarych Szeregów 23a, 60-462 Poznań. By do niej przystąpić, otwórz w Banku Spółdzielczym SGB objętym Loterią promocyjną lokatę 3-miesięczną określoną w Regulaminie Loterii Promocyjnej. Z udziału w Loterii promocyjnej wyłączone są lokaty otwarte w Oddziałach SGB-Banku S.A. Okres promocji, w którym możesz zawrzeć umowę lokaty, trwa od 2.10 do 29.12.2023 r. Szczegółowe informacje o Loterii promocyjnej, w tym warunki założenia lokaty, informacje o wysokości opłat i prowizji pobieranych od klienta w związku z korzystaniem z konta, warunki uczestnictwa, liczba, rodzaj i dostępność nagród oraz lista Banków Spółdzielczych SGB objętych Loterią promocyjną, znajdują się w Regulaminie Loterii Promocyjnej – dostępnym na stronie internetowej www.loterialokat.sgb.pl oraz w placówkach Banków Spółdzielczych SGB objętych Loterią promocyjną. Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą SGB-Bank S.A. i zrzeszone Banki Spółdzielcze SGB. Lista zrzeszonych banków spółdzielczych oraz więcej informacji na ich temat dostępne są na stronie www.sgb.pl